Follow us
Ana sayfa > Projeler > İçerik
Kablosuz gözenek kontrolleri, Hollanda'daki kimyasal fabrikada büyük tasarruf sağlıyor, hafif kirliliği hafifletiyor
Aug 05, 2017

Güney Hollanda'daki genişleyen bir kimyasal işleme bölgesi, kablosuz açık kumandaları kullanarak yeni açık hava aydınlatmasının, gerektiğinde ve gerektiğinde hizmet öncesi aydınlatma (LaaS) şemasında açılıp kapatılmasını sağlamak için devreye girdi. Sermaye maliyetlerini ortadan kaldırır ve operasyonları 24 saat aydınlatmaya yönelik zahmetli ve masraflı gerekliliği ortadan kaldırır.

Akıllı aydınlatma ve kontrollerde makale ve duyurularla mı ilgileniyorsunuz?

Geleen'de bulunan Chemelot Endüstri Parkı, günde 24 saat boyunca 17.000 floresan ışığı bırakmak zorunda kalmıştı, çünkü fiziksel olarak bunları değiştiren patlayıcı ortamlardaki işlemleri yöneten ATEX adlı bir AB yönergesinde potansiyel bir kıvılcım tehlikesi oluşturuyordu.

Kablosuz ağ denetimleri, aşırı endüstriyel bir çevrede bu tehlikeyi atlatır. Işıkları kapatmak ve karartmak için yeni yetenek, elektrik ve CO 2 emisyonunda muazzam tasarruf sağlıyor. Ayrıca ışık kirliliğini de büyük oranda azaltmalıdır.

Haarlem merkezli Chess Wise'in CEO'su Han Bak, "Işıkları yazılımla değiştirdiğimiz için karartma ve anahtarlama artık mümkün" dedi. Bu şirket, MyriaMesh olarak adlandırdığı örgü teknolojisini sağladı. "Önemli olan, ışıkların yalnızca ışığa gerçekten ihtiyacınız olduğu zamanlarda olmasıdır; bu da, mevcut durumun tam tersi, ışıklar 7 / 24'ün üzerindeydi."

Bluetooth®'la sponsorlu içerik?


Bluetooth Mesh Ağını Tanıtma

Basit, güvenli kablosuz bağlantı için küresel standart olan Bluetooth® teknolojisi artık örgü ağını desteklemektedir. Yeni mesh özelliği, çoktan çoklu (m: m) cihaz iletişimi sağlar ve büyük ölçekli cihaz ağları oluşturmak için optimize edilmiştir. Daha fazla oku...

Tarafından getirildi

Chess Wise, Amsterdam'da bulunan proje yönetim şirketi LEDsEnable liderliğindeki 15 yıllık hizmet tabanlı bir şemada, mevcut floresan aydınlatma armatürlerinin LED modelleri ile bire bir değiştirilmesiyle ilgili çeşitli aydınlatma ile ilgili şirketlerden biridir. Ekip ayrıca Fransız LED armatür sağlayıcısı Dietal ve Hollandalı bulut bilgi işlem kontrol firması Luminext'i de içeriyor . Şu ana kadar yaklaşık 4000 yeni Diyatal armatür var ve ayda 1000'in üzerinde, gelecek yıl için planlanıyor. Her Dietal armatür, gömülü MyriaMesh modülünü içerir.

A good chemistry of LEDs and wireless mesh controls will finally allow any of 17,000 outdoor lights to go off when not required at Chemelot. It will also switch them on at the right times and monitor their performance. (Photo credit: Chemelot.)