Follow us
Ana sayfa > Projeler > İçerik
Renesas Electronics, Otomotiv LED Farları için Yeni Kontrol IC'yi Sunuyor
Aug 28, 2017

Renesas Electronics Corporation , otomotiv ışık yayan diyot (LED) farlar için yeni kontrol IC'sini (parça numarası: PD168891) duyurdu.

PD168891 IC'nin ana özellikleri şunlardır: (1) LED'lerin sabit akımlı sürücüsü için entegre bir akım kontrol fonksiyonu ve harici metal oksit yarı iletkenli alan etkili transistörlerin (MOSFET'ler) çalıştırılması için bir ön sürücü fonksiyonu; (2) LED akımı ve harici MOSFET aşırı akım koruması da dahil olmak üzere otomotiv uygulamaları için gerekli olan entegre koruma fonksiyonları; Ve (3) düşük termal direnç ile yeni geliştirilen kompakt bir paket. Yeni cihaz, otomobillerde LED farlar için elektronik kontrol üniteleri oluşturmak için MOSFET'ler, Schottky diyotları ve bobin sargıları gibi diğer cihazlarla kombine edilebilir.

PD168891 cihazı, LED sabit-akımlı tahrik ve diğer fonksiyonlar için gerekli olan fonksiyonları entegre ederek otomotiv farlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Kontrol IC'nin ana fonksiyonları

(1) Özellikle otomotiv LED far uygulamaları için fonksiyonların entegrasyonu

PD168891 cihazı, bir seriye bağlı 12'ye kadar güç LED'i için sabit akımlı sürücü kontrolü sağlayabilir. Voltaj artırma anahtarlama frekansı, araç ses sistemi ile etkileşimi önlemek için AM radyo frekans bandından biraz daha düşük bir oranda maksimum 500 kilohertz (kHz) değerine ayarlanabilir. LED sürücü, 6 volt (V) ila 28V arasında değişen güç kaynağı voltajları için desteklenir. Entegre bir ön sürücü devresi, koruma çalışmaları söz konusu olduğunda voltaj artırma tahriki ve akım hattı kesilmesi için kullanılan iki adet güç MOSFET'ini çalıştırabilir.

(2) Birden fazla koruma fonksiyonunun entegrasyonu

PD168891 cihazı, LED akımı ve harici MOSFET'ler için aşırı akım koruması, aşırı voltaj / yük (LED) açık koruma, LED pimli kısa devre koruması ve aşırı ısınma koruması dahil olmak üzere çeşitli koruma işlevleri içerir. Bir arıza sebebiyle bir koruma fonksiyonu tetiklendiğinde bir teşhis fonksiyonu cihazın durumu hakkında bilgi verebilir ve bir kesme fonksiyonu mevcut hatları devre dışı bırakmak için harici güç MOSFET'lerini kontrol eder. Bu işlevler, bir gövde kontrol modülü gibi üst düzey bir ünitenin elektronik kontrol ünitesinin durumunu izlemesini ve devam eden akım akışı nedeniyle ikincil problemleri önlemeyi mümkün kılar.

(3) Düşük ısı direncine sahip yeni geliştirilen kompakt VQFN paketi

Isı üretimini ve kart boyutlarını azaltmak için PD168891 kontrol IC, düşük ısıl direnci ile yeni tasarlanmış, kompakt bir paket (48-pin VQFN, 7 milimetre (mm) x 7 mm, kurşunsuz) kullanır; bu sayede otomotiv kontrol üniteleri Daha kompakt ve hafiftir.

Fiyatlandırma ve Mevcudiyet

Renesas Electronics'in yeni PD168891 kontrol IC örnekleri şu anda mevcut. Örnek fiyatlandırma 100 adet fiyatla 5.00 ABD doları olarak başlar. Kitlesel üretim, 2012 yılının ilk yarısı için planlanıyor.