Follow us
Ana sayfa > Projeler > İçerik
Philips bu kadar net Lumileds sattı!
Aug 07, 2017

Philips, 2015 yılının ilk yarısında bağımsız bir şirket olmak için tamamen kendi yan kuruluşu Lumileds'i ve otomotiv aydınlatmasını devirmeyi planladı.

Fakat philips, 31 Mart 2015'te Lumileds'teki% 80.1 hissesinin 3.3 milyar dolarlık satışını LED endüstrisinde oldukça iyi bir fiyat olan GSR GO Scale Capital'e sattığını açıkladı.

Toplu hissesinin satışından sonra philips, marka ve tıbbi ürünler ticaretine daha fazla odaklanabilecek ve pazarın yaklaşık 130 milyar dolarlık bir üretim yapacağını tahmin edebilecek.

Çok karlı olmayan (çok karlı olmayan) LED bileşenleri ve üretim işletmeleri daha az çaba sarf edebilir.

Philips'in 2014 mali raporuna göre, şirketin tıbbi ürünler ticareti 2013 yılına göre% 42,9 oranında katkıda bulunarak 1,9 puan arttı ve iş, vergi ve itfa paylarının toplamı% 56,7 gibi yüksek bir orana sahip oldu. Diğer yandan, bileşenler ve LED aydınlatma ürünleri de dahil olmak üzere aydınlatma ticareti, bir önceki yılın aynı dönemine göre 4 puan azalarak toplam gelirin sadece% 32.1'i, faiz vergisi, amortisman ve itfa payları (EBITA) payı ise sadece% 31'dir Tıp işinin altında.

Lumileds, yüksek güçlü LED bileşenleri üretmek için büyük bir odak noktası, ancak bu bileşenlerin piyasa talebi hızla artıyor çünkü philips, düşük orta güç LED bileşenleri, Tayvan ve Çin'de tedarikçilerden satın alma artmaktadır.

Bu bileşenlerin Asya'daki üretim kapasiteleri de artıyor ve fiyatları daha rekabetçi hale getiriyor.

Digitimes Research, Tayvan ve Çin'de mevcut MOCVD kapasitesine dayanarak, 2015 yılında Çin'in LED bileşenleri toplam kütlenin% 34.7'sini oluşturduğunu ve Tayvan'ın% 25.5'ini oluşturduğunu düşünüyor.

Aynı zamanda, Lumileds'in yüzde 3'ten daha az bir kısmını oluşturması bekleniyor, yani Asya tedarikçileri 2015 yılında LED endüstrisine liderlik edecekler.

Philips Asya üretim tedarikçileri ile çok az rekabet avantajına sahiptir ve Lumileds'i içeren aydınlatma işi sağlık bakım işlerinden daha "zayıf" dur.

Lumileds'in hisselerinin satışı, yüksek maliyetler ve güçlü iş baskısı ile yükümlü olan philips için büyük bir rahatlama.

Aynı zamanda anlaşma, Lumileds'in işletme yapısını ve operasyonlarını da büyük ölçüde geliştirmeli, şirketin sermaye piyasalarından fon aramak, ortakları aramak ve yeni iş geliştirmek için daha fazla seçeneğe ve yeni stratejik planda daha fazla esnekliğe sahip olması gerekir.